Diena.lv: Dombrovskis atkāpjas no amata

Diena.lv

Ministru prezidents Valdis Dombrovskis trešdien, 27.novembrī, pēc tikšanās ar Valsts prezidentu Andri Bērziņu paziņoja par atkāpšanos no amata saistībā ar Zolitūdes traģēdiju.

Premjers sacīja, ka atkāpjas no amata, ņemot vērā Zolitūdes traģēdiju un to, ka valstī nepieciešama valdība, kas spēj risināt pašreizējo situāciju.

Plkst.16 sasaukta premjera preses konference.

Savukārt Valsts prezidents Andris Bērziņš 4.decembrī sasaucis Nacionālās drošības padomes sēdi, kurā tiks runāts par Zolitūdes traģēdiju.

Tikšanās ilga aptuveni pussotru stundu. Noprotams, ka Valsts prezidents aicinājis premjeru uzņemties politisko atbildību par traģēdiju. “Es aicinu visus, kas skatās nākotnē izvērtēt savu atbildību un attiecīgi rīkoties,” teica Bērziņš.

“Ņemot vērā Zolitūdes traģēdiju un visus ar to saistītos apstākļus, ņemot vērā, ka patlaban ir nepieciešama valdība, kas bauda skaidru Saeimas vairākuma atbalstu, kas spēj risināt to situāciju, kas ir izveidojusies valstī, paziņoju par savu atkāpšanos no Ministru prezidenta amata, uzņemoties politisko atbildību par Zolitūdes traģēdiju,” skaidroja Dombrovskis.

Premjers pateicās iedzīvotājiem par atbalstu, kas saņemts ekonomiskās krīzes pārvarēšanas laikā, kā arī atvainojās par lietām, kas nav izdevušās. “Uzskatu, ka tiešām pašreiz ir vajadzīga jauna valdība, kurai ir vajadzīgs Saeimas vairākuma atbalsts un kura ar jaunu uzticības mandātu spēj risināt pašreiz valstī esošās problēmas.”

Advertisements