ABN ikgadējās labdarības akcijas “Shoebox – 2015” rezultāti

ABN ikgadējās labdarības akcijas “Shoebox – 2015” rezultāti

Ar milzīgu gandarījumu piedāvājam aplūkot 2015. gada nogalē notikušās Lielbritānijas latviešu medija “Anglo Baltic News” organizētās labdarības akcijas rezultātus.

No sirds pateicamies visiem, kas atsaucās aicinājumam piedalīties šīgada “Anglo Baltic News” Ziemassvētku labdarības akcijā, kas norisinajās jau piekto gadu pēc kārtas. ABN rīkotā labdarības akcija “Shoebox – Piepildi kurpju kasti Latvijas bērniem” Lielbitrānijā, pirmo reizi tika organizēta 2011. gadā. Akcijas idejas autore un viena no koordinatorēm bija Ilze no Londonas, kura jau vairākus gadus atbalstīja bērnus Latvijā. “Shoebox” akcija Lielbritānijā ir ļoti izplatīta, to visbiežāk organizē «Samaritan Purse» kad tūkstošiem cilvēku piepilda kurpju kastes ar dāvaniņām, izrotā tās un pēc tam tās nogādā bērniem visā pasaulē, iepriecinot mazās sirsniņas. (Vairāk šeit)

Pēc šī bezgala jaukā piemēra, medijs ABN ar vislielāko gandarījumu nolēma sēt ”dāvināšanas prieka” sēklu arī bērniem Latvijā, sevišķi no mazturīgākajām ģimenēm valsts lauku pagastos, un nu jau droši varam apgalvot, ka ikgadējais aicinājums Lielbritānijas latviešiem dalīties svētku priekā un dāvāt svētkus tautiešiem Latvijā, ir kļuvusi par tradīciju.

Kaut arī mūsu rīta kafija tiek baudīta šeit uz salas, kaut arī mūsu miega muiža ik vakarus tiek klāta šeit, Lielbritānijas mītnēs, mēs neesam aizmirsuši no kurienes nākam un kas mēs esam. Ticiet mums, tautieši mīļotajā dzimtenē, daudzi jo daudzi no mums vēlas būt atpakaļ Latvijā un daudzi, iespējams, arī atgriezīsies. Kamēr krīzes asais zobs mūsu ceļus pagaidām šķir, mēs vēlamies rūpēties, atbalstīt mājās palikušos un neaizmirst savas saknes”, nosaka labdarības akcijas “Shoebox – 2015” vadītāja Laima Brencs.

Akcijas mērķis un norise

Ikgadējās “Shoebox” labdrības akcijas organizējot, organizatoriem nereti tika uzdots jautājums: kāpēc sarūpētās dāvaniņas nogādāsiet vienā vai otrā, kokrētā aprūpes centrā vai bāreņu namā? Ņemot vērā iepriekšējo gadu organizatorisko pieredzi, akcijas rīkotāji šogad vienojās dot dalībniekiem rīcības brīvību. Katrs, kurš vēlējās piedalīties šajā akcijā un vēlējās rīkot savas akcijas – pats izvēlējās gala mērķi un apjomu, katrs pats izpildīja savus izvēlētos sirds mīļdarbiņus, par ko mums ir neizsakāms prieks un sakām MILZĪGU PALDIES!

Dāvaniņas, kurām nebija konkrēti izvēlēts adresāts nonāca ABN akcijas centrālajā koordinācijas punktā Spaldingā, no kurienes tās tika nosūtītas mūsu sadarbības partneriem – labdarības biedrībai NSUS. 30. janvārī, Aizkraukles kultūras namā svinīgā pasākumā – “Pārsteigums sirsniņām” tās tika nodotas novada bērniem.

Mūsu mērķis bija iepriecināt tautiešus un palīdzēt viens otram. Ar vislielāko gandarījumu varam secināt: mēŗķis ir sasniegts. Šajā gadā latvieši Lielbritānijā dāvināšanas ”prieku aizveduši” uz 24 galamērķiem dzimtajā Latvijā un 2 mērkiem UK.

Kopumā šogad esam savākuši 379 dāvaniņas, 206 lielo mīksto rotaļlietu (kuras lielākas par pašu dāvanu kastīti un tika dāvinātas atsevišķi) un 350 kg drēbju un citu sadzīves piederumu!

 • Gita Robalde Bradfordā gādāja dāvaniņas Talsu novada Strazdu bērnu nama audzēkņiem;

This slideshow requires JavaScript.

 • Antra Paeglīte Londonā sagādāja 65 dāvaniņas

This slideshow requires JavaScript.

 • Ineses Asermanes no Pīterboro koordinētais mērķis kā ik gadu un arī šogad bija Ķekavas novada maznodršnātās daudzbērnu ģimenes un bērniņi, kas aug audžuģimenēs. Kopējais skaits 25 ģimenes un novada adoptētie bērni, kopā 75 bērni;

No Peterborough lielu paldies vēlos izteikt visiem, kas piedalījās un piedalās Shoebox akcijā. Nu jau 4 gadus aktīvi to piekopjam. Un gribētāju skaits nemazinās, bet tikai pieaug. Nevienu konkrētu cilvēku izcelt nevēlos, jo visi ir pelnījuši LIELU paldies. ŠOFERIS – to gan mēs nēsājam uz rokām, jo viņš nekad nav atteicis palīdzību nogādāt Shoebox paciņas uz Latviju. Kā arī vienmer atbalsta latviešu skoliņu Pūcītes Akadēmija, ja ir nepieciešamība atvest grāmatas bērniem no Latvijas. Tas ir AIVARS GRODS. Hip hip urrrāaaaaaa Aivaram”.

(Inese Asermane)

Ieskats (FOTO):

This slideshow requires JavaScript.

 

Antra Kizlo Londonā 10 kastītes

Linda Reivalde Bostonā 22 kastītes sagādāja Saldus maznodrošinātajiem bērniņiem.

''Te būs prieciņš 20 maznodrosinatiem bērniem ! Vislielākais paldies visiem, kas sniedza palīdzīgu roku! Eva Urtāne, Ilona Freiberga, Signe Rudzite, Vineta Platonova, Herita Ieva Gavare, Sandra Gavare, Liene Zvinberg,a Solvita Jekabsone, Laima Brencs xxx labs darbiņš, kas padarīts! Priecīgus svētkus Jums visiem''

                                                                                                             (Linda Reinvalde)

This slideshow requires JavaScript.

 • Lily no Kentas grāfistes latviešu skoliņas “Garā Pupa” un viņu draugi sagādāja 25 dāvaniņas biedrībai “Cerību spārni”

Ziemassvētku un Jaunā Gada dāvanu laiks ir beidzies? Nebūt nē! Vakar ziemeļbriežu vilktās kamanās pa sniegoto ceļu ieradās dāvaniņas no Kentas grāfistes Anglijā. Brīnumu laiks nav beidzies un bērnu sejās parādījās neviltots smaids un prieks. Latviešu ģimenītes Anglijā bija sarūpējušas dāvaniņas mūsu biedrības mazākajiem. Katru gadu risinās projekts „Shoebox”, kur Kentas Grāfistes latviešu skola „Garā Pupa” meklē iespējas apdāvināt bērniņus ar īpašām vajadzībām Latvijā! Šogad šī skola izvēlējās mūsu biedrību „Cerību Spārni” un piepildīja dāvanu kastes ar jaukām , mīļām un vajadzīgām dāvaniņām. Redzot prieku bērnu acīs un ar mīlestību veidotās dāvanas arī pieaugušie atplauka smaidā un pateicībā. No sirds paldies pārvadātājam Bruno Goldmanim, Paldies „Garā Pupa” par jauko pārsteigumu un dāvāto prieku!

(Linda Ervalde, Biedrība “Cerību spārni”, 19/01/2016)


Ieskats (FOTO): 

This slideshow requires JavaScript.

 • Aija Leonoviča Bristolē 26 dāvanas Salas novada bērniem;

Bristoles latvieši un daži tautieši Latvijā šogad sagatavoja 26 gan mazākas, gan riktīgi lielas paciņas Salas novada maznodrošināto ģimeņu bērniem. Paciņas tika nogādātas Salas novada pašvaldībā. Paldies šoferītim Didzim Skrupskim par atsaucību, kas paciņas nogādāja uz Salu. Paldies dāvaniņu gatavotājiem!

Man pat stāstīja, ar kādu azartu tās tika gatavotas, ka ik reizi ko piepērk ir klāt, jāmeklē bija lielāka un lielāka kaste. Viena otra paciņa pat sasniedza putekļu sūcēja iepakojuma/kastes izmērus. Dāvaniņas bērni saņēma 22.decebrī, tās pie ģimenēm palīdzēja nogādāt Salas novada aktīvie jaunieši.

Gribu teikt milzīgu PALDIES visiem tiem dāsnajiem cilvēciņiem, kas ziedoja laiku un finanses, lai iepriecinātu mazo bērnu sirsniņas Salas novadā! Nevaru jūs visus nosaukt, bet man patiess prieks, ka atsaucās tik daudz! Līdz ar to varējām pagatavot vairāk ka 100 dāvaniņas arī paliatīvās aprūpes bērniņiem! Jūs visi esat SUPER! Prieks, kad tika pasniegtas dāvaniņas, vijās ar smagumu sirdī, jo patiesi daudziem bērniem dzīves apstākļi ir kritiski. Un aiz daudzu slimo bērniņu smaidiem slēpjas nežēlīgas sāpes. PALDIES Salas novada pārstāvjiem, īpaši Vitai un Sociālā dienesta pārstāvjiem! PALDIES Janai no Wellingborough un Intai no Rīgas, lai sarūpētas dāvaniņas nonāktu paliatīvās aprūpes bērniņiem! PALDIES šoferīšiem Didzim Skrupskim un Valtam Gurtlavam par dāvaniņu nogādāšanu uz Latviju! PALDIES ABN par Shoebox akciju! PALDIES- un cerams, ka ik gadu atsauksies arvien vairāk un iepriecinās arvien vairāk bērnu!

(Aija Leonoviča)

This slideshow requires JavaScript.

 • Neila Rudzīte no Coventry 5 kastītes

Esmu sagatavojusi 5 kastītes bērniņiem, kaut kā tā sanāca, ka visas meitenēm, vecumā 4-7gadi, kuras ir pildītas ar kreatīvām grāmatiņām, zīmulīšiem, penālīšiem, mīkstajām rotaļlietām, maza saldumiņa.”

This slideshow requires JavaScript.

 • Eva Kizlo Londonā, South Kensington 10 kastītes, vēl mīkstās rotaļlietas, ka arī 20 kg krava

10 kastītes, un atsevišķi vēl mīkstās rotaļlietas, ka arī 20 kg krava: nepieciešamo piederumu Misijai “Pakapieni”, krizes centrs jaunajam maminjam Tukumā”.

(Eva Kizlo)

This slideshow requires JavaScript.

 • Guna Clarke Londonā – 22 dāvaniņas

Velos pateikt milzīgu paldies ikvienam kurs piedalījās. Vācu kastītes pirmo gadu un pat nebiju cerejusi uz apkartejo lielo vēlmi salikt kaut vienu kastiti! Man ar nebija mērķis skolā vākt, bet tik savā ‘gaidu’ grupā, bet pie skolas redzāja mani ar kastēm un ieinteresējās.”

                                                                                                                                                    (Guna Clarke)

This slideshow requires JavaScript.

 • Anna Ozola ar savu komandu, Minka Rich un meitiņa Elizabete Mančesterā un Bury 44 kastītes

Valts vispār ir superstārs, vienmēr atsaucīgs un patīkams komunikācijā !!! Īpaša pateicība Irenai no irebiz viņa sagādāja pusi no dāvanām viena pati!

(Anna Ozola)

This slideshow requires JavaScript.

Laima Brencs un FAQ & Support, Spaldingā 350 kg drēbju, sadzīves preču un dāvanu kastītes, ko nogādājām NSUS vaditajai Līgai Uzulniecei

ABN ikgadējā labdarība akcijas «Shoebox» Piepildi kurpju kasti maznodrošinātajiem bērniem Latvijā, ietvaros saņemta jauka ziņa! Bildēs dāvaniņa, kura domāta kādai mazai peciņai 1-3 mēneši. Šī dāvaniņa patlaban atrodas vēl Anglijā, bet drīzumā ceļos uz Latviju, uz NSUS biedrību un jau šeit Latvijā tiks meklēta jaunā, cakaino kleitiņu īpašniece :)Šī ir tikai viena, bet bezgala mīļa dāvaniņa no visa lielā dāvaniņu skaita, kuras ceļos no Anglijas uz Latviju. Liels paldies Anglijas Labajiem Rūķiem Sanitai un Gintam! 🙂 “

This slideshow requires JavaScript.

un liels paldies čaklajam rūķim Svetlanai Vilovai, kas mums šogad sagādāja 127 pašdarinātas mīkstās mantiņas

(Laima Brencs)

This slideshow requires JavaScript.

 • Madara Veidemane Mansfieldā sarūpēja 23 dāvanu kastītes un 15 kg drēbītes mazuļiem Latvijā;

Laima Brencs: Man ir 23 pašmājas (UK) bērniņi, kam vajag, pat vairāk kā vienam otram LV. Es savas tad vēlētos atstāt šeit UK mazajiem letiņiem. Maddy, Palīdzēsi savākt?Madara Veidemane: ” Ar lielāko prieku, im in!”

This slideshow requires JavaScript.

 • Arnis Pupovs Scuntorpē ap 200 kg drēbju, mantu un dažādu noderīgu sadzīves preču, ka mazuļu šūpulīsi utt

”sagādāja milzu kravu uz saviem 200kg, ko pat ar savu ģimenes auto nevarēja nogādāt dāvaniņu savākšanas centrā. Hip hip, urrā Arnim un viņa ģimenei! Paldies Gatim Glazniekam par transporta pakalpojumiem”

(Laima Brencs)

 • «Bērzes Strazdi» – Anglijā dzīvojošo latviešu pasākumu organizatoru un labdarības apvienība, akciju iegrieza grandiozā pasākumā, sagādājot visu nepieciešamo Upītes pamatskolai un pagādāja par 61 skolas audzēkņu labklājību:

Pēc rudenī Strazdumuižas internātvidusskolas audzēkņiem ar redzes invaliditāti uzceltā sporta laukuma Latvijā, Anglijā dzīvojošo latviešu pasākumu organizatoru un labdarības apvienība «Bērzes Strazdi», kuri tradicionāli, ikgadu iesaistījusies un palīdzējusi ABN Shoebox akcijai, šajos Ziemassvētkos, nolēma kārtējo labdarības akciju veltīt arī kādai izglītības iestādei un tās audzēkņiem. Akcija ar nosaukumu «Ziemassvētku dāvana Upītes pamatskolai» sākās 5. novembrī Lielbritānijas latviešu kopienā un tika organizēta, lai piepildītu Upītes pamatskolas, kura atrodas Balvu rajonā, Viļakas novada Šķilbēnu pagastā, bērnu un jauniešu sapņus. Tālā Latvijas nostūra pamatskoliņa sapņoja par ikdienišķām, bet tik ļoti nepieciešamām lietām, kas nodrošinātu mazo skolnieciņu mācību procesu un radošu izglītošanos. Skoliņas vajadzību sarakstā bija skolas zvans, printeris, televizors, papīrs mācību materiālu kopēšanai, somas un pat burtnīcas. Tāpat nepieciešams bija arī sporta inventārs, bet mazie talanti savam estrādes ansamblim sapņoja par atskaņotājiem, mikrafonu un aparatūru. Mēs bijām kārtējo reizi pārsteigti par simtiem cilvēku atsaucību gan Anglijā, gan Latvijā. Pārsteigti un līdz sirdsdziļumiem saviļņoti bija arī Upītes pamatskolas direktore Svetlana Bukovska un 61 audzēknis, kuru vidū ir gan pagarinātās mācību nedēļas, gan bērni ar uzvedības un garīgās attīstības traucējumiem un, protams, skoliņas mācību spēki, kad 18. decembrī  Ziemassvētku svinīgajā pasākumā tika pasniegta «Ziemassvētku lieldāvana» visu labdaru vārdā.”

(Bērzes Strazdi)

Ieskats (FOTO un VIDEO): 

This slideshow requires JavaScript.

 • Vera Dmitričenko Leičesterā sagādājusi milzīgi lielās un gardu gardās 20 saldumu pakas

This slideshow requires JavaScript.

ABN izsaka īpašu paldies mūsu atsaucīgajiem, ikgadējiem akcijas dalībniekiem – šoferīšiem no Pārvadātājs.lv

www.parvadatajs.lv

https://www.facebook.com/parvadatajslv.latvia

https://twitter.com/parvadatajslv

http://www.draugiem.lv/parvadatajslv/

Mēs esam centušies pēc iespējas detalizētāk atspoguļot katra koordinātora sniegumu, tomēr škiet, ka daži foto varētu vēl būt tikai ceļā pie mums. Dodiet ziņu čaklie rūķīši un mēs atjaunosim informāciju! No visas sirds pateicamies ikvienam, kas plaši atvēra ne tikai savus maciņus, bet arī sirdis došanas un dāvināšanas priekam. Jūsu sirds un praktiskais ziedojums patiesi bijis devīgs un tikai apliecina iespēju mūsu misijas darbu Lielbritānijā turpināt arī nākamajos gados!

Advertisements