Noslēgusies ABN ikgadējā labdarības akcija «Shoebox» – Piepildi kurpju kasti maznodrošinātajiem bērniem Latvijā»

12398643_1082573075120144_755073920_o

20. decembrī veiksmīgi noslēdzās ABN ikgadējā labdarības akcija ««Shoebox» – Piepildi kurpju kasti maznodrošinātajiem bērniem Latvijā». Jau par tradīciju kļuvušajā labdarības akcijā, kura sākās 20. oktobrī, latviešiem Lielbritānijā bija iespējams sarūpēt dāvaniņas maznodrošinātajiem bērniem un ģimenēm dažādās lauku pašvaldībās.  Nododot sagatavotās dāvanu kastītes saviem tuvākajiem koordinātoriem Anglijā, šogad bija dota arī brīva izvēle adresātu piemeklēšanai un dāvaniņu nogādei Latvijā.

Bradfordas pilsētas latvieši sarūpēja dāvaniņas Strazdu bērnu nama (Talsu novads, “Kāķīši”) audzēkņiem, Pīterboro latviešu kopiena tradicionāli parūpējās par Ķekavas novada maznodrošinātajām daudzbērnu ģimenēm un bērniem, kas aug audžu ģimenēs, Bristoles pilsēta par Salas novada maznodrošinātajām ģimenēm, Kentas latvieši, savukārt, par Siguldas jauniešu centru ar invaliditāti centru “Cerību spārni”. Lielbritānijas lielāko pasākumu organizatori un labdarības apvienība “Bērzes Strazdi” savā akcijā  “Ziemassvētku dāvana Upītes pamatskolai” parūpējās par attālās lauku skoliņas audzēkņu sapņu piepildīšanu.

ABN ikgadējā labdarības akcija ««Shoebox» – Piepildi kurpju kasti maznodrošinātajiem bērniem» šogad pirmo reizi sadarbojas arī ar bezpeļņas organizāciju NSUS – «No sirds uz sirdi» Latvijā. Tāpēc visas pārējās Lielbritānijas latviešu sarūpētās dāvaniņas no koordinācijas centriem Koventrijā, Londonā, Mančestrā, Mansfīldā, Skantorpā,  jau ir ceļā vai dosies tuvākajā laikā uz svētku pasākumiem, kurus rīkos NSUS biedrība, tās  paspārnē esošajiem bērnu namiem, veco ļaužu pansijām un sociāli maznodrošinātām personām.

Daudzos bērnunamos un veco ļaužu pansionātos Ziemassvētku un Jaunā gada apdāvināšanas pasākumi noritēs janvāra sākumā un vidū, tāpēc vēljoprojām gaidām visu iespējamo palīdzību un dāvināšanas prieku! ” ABN Shoebox – 2015″ galvenajā koordinācijas punktā Lielbritānijā,  pie ABN akcijas galvenā rūķa – Laimas Brencs, Spaldingā, gaidīsim arī ziedotas mantas:

Drēbes:- bērniem, jauniešiem, pieaugušajiem (rudens / ziemas – virsjakas, cimdi, šalles, cepures, drēbītes – zīdaiņiem;
Apavi:– visa veida siltie ziemas / rudens apavi bērniem, jauniešiem, pieaugušajiem;
Higiēnas preces:- sievietēm, pamperi bērniem un vecākiem ļaudīm;
Gultas veļa un gultas piederumi:– spilveni, segas, pārklāji, palagi;
Tekstīlijas:– dažāda izmēra dvieļi

Atgādināsim, ka ABN rīkotajā akcijā «Shoebox» – Piepildi kurpju kasti maznodrošinātajiem bērniem Latvijā» 2013. gadā izdevās iepriecināt 1489, 2014. gadā  – 352 bērnus Latvijā. 2015. gada labdarības akcijas rezultāti tiks publicēti 2016. gada sākumā, kad pilnīgi visas un pati pēdējā Anglijas latviešu sarūpētā dāvanu “kurpju kastīte” nonāks līdz savam adresātam dzimtenē.

Akcijas «Shoebox» – Piepildi kurpju kasti maznodrošinātajiem bērniem Latvijā» organizatori izsaka vislielāko pateicību visiem labdariem un ikvienam, kurš piedalījās ikgaadējā labdarības projektā. Pateicamies saviem patstāvīgajiem sadarbības partneriem transporta un pārvadājumu jomā – http://www.parvadatajs.lv un citiem šoferīšiem, kuri laipni piekrita piedalīties šajā iniciatīvā!

Foto: ABN arhīvs

«Shoebox 2015» – Piepildi kurpju kasti maznodrošinātajiem bērniem Latvijā» norise

This slideshow requires JavaScript.