Tikai priecīga sirds rod baudu darot labus darbus! “Shoebox” – Piepildi kurpju kasti Latvijas bērniem – 2014” dalībnieku dienasgrāmata

Foto: Laima Brencs / “Shoebox-  2014” centrs Spaldingā

Anglijas latviešu Ziemassvētku labdarības akcijas ““Shoebox” – Piepildi kurpju kasti Latvijas bērniem –  2014” dalībnieku dienasgrāmata

Autors: LAIMA BRENCS

”FAQ & Support”  un“Anglo Baltic News”  konsultante tiesību jautājumos

ABN “Shoebox – 2015” akcijas vadītāja

Ir 2014. gada  nogale Spaldingā. Ikgadējā  ABN izsludinātā labdarības akcija ar Ziemassvētku dāvanu kastīšu vākšanu Latvijas mazturīgajiem bērniņiem rit pilnā sparā. “Mēs laikam šogad nepiedalīsimies, jo darbu ir daudz par daudz, turklāt, lai uzņemtos ko TĀDU, ir jābūt brīvām rokām un daudz brīvajam laikam. Pirmā doma – ABN komanda, malači,  jau aktīvi darbojas, gan jau, ka tiks bez mūsu ”10 kastītēm” galā”, – es nodomāju. Pienāk 1. decembris un  pastkastītē iekrīt vēstule ar lūgumu pēc palīdzības!

”Runāts – darīts!”

Vai tad nu tā būs, ka abi ar vīru Rolandu pārdegsim? Aprunājāmies un tātad ”runāts – darīts!” Izliekam ”Facebook” un ”draugiem.lv” plakātiņu. Dažas vēstules atnāk uzreiz. Piezvana Svens un prasa kam sūtīsim dāvaniņas? Mēs vēl nebijām izdomājuši, tāpēc jautājām pēc idejas.  Viņš pastāstīja par savu veco skoliņu, kur bērnu tik maz palikuši ciemā, ka skolu pat apsver slēgt. Viņš labprāt iepriecinātu savus vecos skolotājus un visus mazā ciematiņa bērnus. Kur tas ir? Izrādījās tas ir Briežuciems, attālajā Balvu novadā,  tāpēc uzreiz tika izlemts un sākts darīt.

Praktiskie darbi, jūs jautāsiet? Tie bija plakātiņi vietējā fabrikā, kuru izvietošanā kolēģis Ingus arī pielika savu izpalīdzīgo roku. Nepagāja pat nedēļa, kad Svens atveda savu labu draugo Aleksu, kurš gribot  būt mūsu Salavecītis un nogādās Ziemassvētku pārsteiguma prieku uz pašu skoliņu.   Arī šoferītis sarunāts, tikai jāsavāc vēl dāvaniņas.

Pēc mirkļa atsaucas Madara no Mansfīldas taujājot, kā no turienes var palīdzēt. 13. decembrī viņa kopā ar Metu jau atved 19 skaistas dāvaniņas. Viesojoties abi palīdz saiņot jau sarūpētās lietas, piepērkot klāt mazas mantiņas un našķus. Ir atlikušas dažas dienas līdz akcijas noslēgumam, dāvaniņas vēl lēnam tik krājas un krājas. Ko darīt?

Sarunājām ar Rolandu, ka darbosimies ”Shoebox” labā bez brīvdienām un izsūtījām saviem klientiem ziņu, ka būsim ofisā visu sestdienu un svētdienu, laipni  lūgti talkā. Mums par lielu pārsteigumu, visi mūsu kolosālie klienti sarosījās dažu stundu laikā. Katrs nesa un gādāja, ko varēja, ka beigās sāka trūkt kastītes dāvanu saiņošanai.  Dāvaniņu veidošanas talkā mums atnāca arī jaukā Bondaru ģimene: Guntis, Gunita ar meitu Agnetu. Visas dienas garumā, fiziski saguruši, bet stipri garā un idejas vārdā, rullējām, griezām, pakojām,  saiņojām un priecājamies par cilvēku dāsnumu, par iespēju un vēlmi iepriecināt mazās sirsniņas Briežuciemā.

Gribējām kā labāk, sanāca kā vienmēr! Lieliskāk!

Bija sarunāts ar skoliņu, ka tā pat mainīs datumu savam svinīgajam svētku pasākumam, lai pielāgotu svinīgo mirkli mūsu ABN Ziemassvētku vecīša  iebraukšanai Briežuciemā. Redaktore vēlējās un gatavojās doties viņam palīgā, plānojām iesaistīt arī kādas latviešu televīzijas rūķus… Bet, ka jau parasti, vēlējāmies kā labāk, bet sanāca kā vienmēr –  redaktore saslima un gulēja slimnīcā, TV attālumu pārvarēt aizņemtības dēļ nespēja un ABN Ziemassvētku vecītis mēroja piesnigušos Latvijas lauku ceļus. Svētku diena klāt un skoliņas vadība saņem satrauktu zvanu. ABN Ziemassvētku vecītis izrādās arī kavējas – iestrēdzis Latvijas satiksmes un ceļu, sniega un kupenu sastrēgumos, tāpēc pasākumam jānorit bez Anglijas latviešu sarūpētajām dāvanām. Protams, svētkus skoliņā  nesvinēja tikai mūsu dāvaniņu dēļ. Notika bezgala jauks svētku koncerts ar skoliņas apsveikumiem.

Nākošajā rītā mūsu vecītis tomēr gan ir klāt, paguris, bet ražens un klāt. Jāsāk improvizēt! Tāpēc tas, ko jaunas skolas direktors izdomāja – bija lieliski! Parasti medijos sastopot šādus tekstus ”tas ko viņš izdarīja, pārsteidza visus”, seko klikšķis uz saiti, bet tur – kā vienmēr nekā, kārtējais blefs interneta lapas statistikas palielināšanai. Tomēr mūsu stāstā tiešām ir vērts spiest uz zemāk redzamo saiti, lai izjustu patiesu aizkustinājumu un sirdsšķīstu dāvināšanas prieka sajūtu.

Skoliņas direktors, 31. decebrī, pašā Vecgada vakarā, pārģērbies Ziemassvētku vecīša tērpā, negaidīti klauvēja pie IKKATRA ciema bērniņa namdurvīm, lai rokās atdotu mūsu sarūpētās dāvaniņas!

Kopumā ABN ”Shoebox” akcijas rūķiem Spaldingā izdevās sarūpēt 65 dāvanu kastītes, saldumus  un pat vienu divriteni.

Lai klusē tas, kas devis; lai runā tas, kas saņēmis

 

Uzsākot tradicionālo ABN ”Shoebox” jeb ”kurpju” kastes dāvināšanas akciju Latvijas maznodrošinātajiem  bērniem un mazturīgajiem cilvēkiem novados, saņēmām skaistus Briežuciema skoliņas direktora ”ceļa” vārdus:

”Milzīgs paldies Tev, un visai Tavai komandai par to, ko dariet. Paldies gan par pagājušā gada sarūpētajām dāvanām, gan par apņēmību to darīt vēl un vēl. Diemžēl no pagājušā gada dāvanu dalīšanas ir tikai viena bilde, bet pārsteigums bērniem 31. decembrī ieraudzīt ”nepasūtītu” Salatēti ar dāvanām, tiešām bija visiem. Pielikumā nosūtu Jums to vienīgo bildi un Briežuciema šīgada skolas sapni. Vēlreiz milzīgs paldies un lai jums veicas darot tik labas lietas. Ar cieņu, Aigars Keišs”.

12192917_1151203844908299_1647933377_o

Mazi sapņi, kas par lieliem top

Šogad Spaldingas pilsētas un apkaimes ”Shoebox” rūķi centīsies piepildīt Briežuciema skoliņas kopīgo sapni un aicinās ar personiski sagatavotajām dāvanu kastītēm iepriecināt ciema bērniņus svētkos.

Briežuciema pamatskola lielajā Ziemassvētku dāvanu kastītē ļoti vēlas ieraudzīt:

–       volejbola bumbas – MOLTEN, volejbola tīklu, basketbola bumbas , vingrošanas paklājiņu, hronometru un vienādus sporta krekliņus komandai (SPORTA nodarbībām)

–       2 – 3 ģitāras mūzikas nodarbībām un skolēniem, kuri vēlas izveidot savu muzikālo grupiņu;

Beidzot pagājušo mācību gadu par labām sekmēm mācībās un labu uzvedību vienam audzēknim tika uzdāvināts Anglijas latviešu sarūpētais velosipēds, par ko visi skolēni bija ļoti pārsteigti. Tāpēc centīsimies sarupēt līdzīgu dāvanu labākajm audzēknim arī šogad.

Tikai priecīga sirds rod baudu darot labus darbus

Mēs esam tik priecīgi un pateicīgi ikvienam, kas palīdzēja pagājušajā gadā. Jau iepriekš Spaldingas akcijas koordinācijas centrs ”FAQ & Support” saka paldies visiem, kas palīdzēs arī šogad piepildīt  Briežciema pamatskoliņas bērnu sapņus. Attālā Latvijas nostūra ciema bērnu un skoliņas ”sapņu liste”  nemaz nav tik gara un ir piepildāma. Kopīgiem spēkiem un daudzās jo daudzās Anglijas pilsētās, kurās mīt latvieši!

Sīkākai informācijai par akcijas norisi un dalību tajā rakstiet:

shoebox@anglobalticnews.co.uk

Gaidīsim arī akcijas koordinācijas centru un čaklo SHOEBOX rūķu pieredzes un iespaidu stāstus, foto attēlus vai video.

Vairāk informācijas:

www.anglobalticnews.co.uk

https://faqandsupport.wordpress.com/category/labdariba/

Paldies, 2014. gada ”Shoebox” akcijas Spaldingas koordinācijas centra darboņiem – Sandrai Skurstenei, Signei Vilcanei, Sandai Apinei, Madarai Veidemanei, Matt Riley, Gatim Glāzniekam, Montai Jansonei, Sandrai un Andrim Cilipaniem, Guntim, Gunitai un Anetai Bondariem, Raisai Gurovai Ivetai Bulei, Gunai, Ābolai, Aleksandram Volkovam, Dainai Bērziņai, Sonorai Matisanei. Stasam Matisanam pats galvenais Svenam Matisanam un visiem, visiem, kas piedalījās un arī šogad piedalās akcijā.

 

Paldies par atsaucību un veiksmīgu visiem šo Ziemassvētu gaidīšanas laiku!

Advertisements