Imigrantu reakcijas uz britu vēlmi atņemt pabalstus iebraucējiem

Novembra nogalē Lielbritānijā dzīvojošos tautiešus uz emocionālu viedokļu paušanu un asām diskusijām izaicināja Lielbritānijas premjera Deivida Kamerona piedāvājums radikāli iegrožot imigrāciju uz Lielbritāniju. ABN piedāvā šīs jūtīgās tēmas un svarīgā jautājuma, kuram turpinās sekot, izvērsumu un ieskatu uz salas dzīvojošo latviešu viedokļos, ar kuriem tie aktīvi dalījās sociālajos tīklos un domubiedru grupās internetā.

Foto: Flickr, Stephan Deutsch, CC

Foto: Flickr, Stephan Deutsch, CC

Britu premjers Deivids Kamerons aicinājis Eiropas Savienību (ES) uz migrācijas politikas reformām, pretējā gadījumā draudot atbalstīt Lielbritānijas izstāšanos no bloka. Viens no viņa ierosinājumiem, piemēram, paredz aizliegt ieceļotājiem četrus gadus pieprasīt virkni sociālo pabalstu. Ilgi gaidītā runā britu premjers 28. novembrī atklāja radikālus plānus imigrācijas ierobežošanai Lielbritānijā no citām ES dalībvalstīm, ziņo LNT.

Daudzi šo runu uzskata par daļu no Kamerona kampaņas pirms nākamā gada vēlēšanām. Pēc viņa vārdiem, migrācijas kontroles jautājums turpmāk būs prioritāte jebkurās sarunās par valsts dalību blokā, un neizslēdza izstāšanos no tā, (ja vien nevienosies par kādu zelta vidusceļu). Vieni no Kamerona galvenajiem ierosinājumiem ir šādi: aizliegt ES migrantiem pieprasīt sociālos pabalstus un nodokļu atvieglojumus pirmo četru gadu laikā; aizliegt ES migrantiem pieprasīt bērnu pabalstus un nodokļu atvieglojumus par tiem bērniem, kas nedzīvo Lielbritānijā; izraidīt migrantus no valsts, ja viņi pusgada laikā nav atraduši darbu un nespēj rast citus iztikas līdzekļus, lai spētu uzturēties Lielbritānijā.

Kamerons paziņoja, ka pēdējo gadu imigrācijas apjomi ir augstākie kopš 2.pasaules kara, un tie uzlikuši nepanesamu slogu sociālajiem dienestiem, tādēļ ir nepieciešamas izmaiņas. Citi plāna punkti ietver tādus ierosinājumus kā – neļaut imigrantiem pieprasīt bērna pabalstu par aprūpējamajiem, kas dzīvo ārpus Lielbritānijas. Tāpat ierosināts izraidīt imigrantus pēc pusgada, ja viņi nebūs atraduši darbu. Šāda politika būtu tikai taisnīga, paziņoja Kamerons.

«Tas nav pareizi, ka migranti var ierasties un uzreiz pieprasīt pilnas tiesības šajā klubā. Pateikšu skaidri, ko šīs izmaiņas nozīmē. Migrantiem no ES vajadzētu būt darba piedāvājumam pirms viņi šeit ierodas. Pretējā gadījumā britu nodokļu maksātāji viņus nebalstīs. Kad viņi šeit sāks strādāt, viņi nedabūs pabalstus vai sociālos mājokļus, pirms nebūs šeit sabijuši vismaz četrus gadus. Jā, šīs ir radikālas reformas, bet tās ir arī saprātīgas un taisnīgas reformas», pauda premjers.

Šīs idejas pavisam noteikti būs daļa no Lielbritānijas diskusijām ar Eiropas Savienību par kopienas reformām, uzsvēra Kamerons. Viņš solījis 2017.gadā rīkot referendumu par valsts palikšanu vai izstāšanos no bloka, ja nākamgad parlamenta vēlēšanās nodrošinās vēl vienu pilnvaru termiņu.

LNT TOP10 pauda arī viedokli, ka Apvienotajā Karalistē, kur viesstrādnieki ilgu laiku bija kā ekonomikas glābēji, jo darīja tos darbus, ko paši briti vairs negrib darīt, tagad arvien biežāk tiek dēvēti par sociālās un veselības sistēmas parazītiem, kā arī pabalstu tūristiem. Gan politiķi, gan sabiedrība arvien krasāk nostājas pret iebraucējiem un pret līdzšinējo imigrācijas politiku. Pēdējo gadu laikā britu mediji mūs portretējuši kā kriminālnoziedzniekus, fiktīvo laulību organizētājus, aiz poļiem kā otrus lielākos šoferus, kuri brauc alkohola reibumā. Tāpat mēs tur esam cilvēku tirgotāji – pašu tautiešu paverdzinātāji un apkrāpēji. Tomēr austrumeiropiešiem, tostarp latviešu imigrantiem, visnepatīkamākā ir piedēvētā slava kā pabalstu izmantotājiem. Savukārt, pret imigrāciju un pret imigrantiem no Austrumeiropas noskaņotā Apvienotās Karalistes Neatkarības partija jeb UKIP bieži vien piemin latviešus kā veselības aprūpes un sociālās sistēmas parazītus, un arī tādus, kas atņem darbu britiem.

ABN vēlas uzsvērt: Necelsim paniku. Lūdzu, ņemiet vērā, ka Kamerona teiktais ir tikai priekšlikums, un par to tiks diskutēts. Arī likuma izmaiņu akceptēšana, grozījumu pieņemšana prasīs laiku. Jā, ir vērts ņemt vērā, ka mēs – Lielbritānijas latvieši esam šurp devušies strādāt. Tādēļ, lai arī mēs neiekristu šajā šķirotavas sietā, labāk izvēlēsimies darbu, nevis darba meklētāju pabalstu, lai izmaiņu paziņošanas datumā mēs visi būtu nostrādājuši iepriekš minētos četrus gadus . 

Iveta Parravani Sen bija laiks!

Ilona Knagane Pareizi, tieši latviešiem jāņem nost, pārējiem varētu maksāt vēl vairāk…

Jana Ivanska Ļoti pareizi!!!

Inese Brese es tikai par… rokas ir kaajas ir straadaat vari uz priekshu nekaadi benifiti … kaunu taisa tikai tiem kas straada smagi… te nav runa tikai par latvieshiem bet arii par poljiem, lietuvieshiem un rumanjiem ….

Ilona Knagane Jā, jā, pareizi viss ir, eiropiešu imigrantiem jāņem nost, lai Azijas un Afrikas imigranti varētu saņemt vairāk

Inese Brese nav runa par azijas vai par eiropas…. cienitaa ja esi pie veselaa sapraata speej straadaat fiziski un gariigi tad nevajaga nekaadus benifitus… neesmu rasiste bet cienu vairaak tos kas dod nevis gaida pretiim….

Ilze Iza Jā.. āzijas imigrantiem neko pateikt nevar, jo tad būs tracis. Jau briti dēļ viņiem nesvin savu tradicionālo Svētā Georga dienu, jo tas aizskar dažus labus imigrantus..

Agata Bulova ka man zinams rasists ir cilveks kurs verte citus cilvekus zemak tikai kada areja piezimju del- parasti adas krasa.

Olga Malakauska tak nepietiek naudas pashu “benefitniekiem” kaadam tak galu galaa ir tie nodoklji jaamaksaa lai saveejos var uzturret.taapeec jau vajag- juus te raujaas un nodokljus maksaa, bet jums nekas nepienaakaas, saveejiem tik pietiek.aazis taads, ne ko vinsh izdariis nekaa, tik grib reitingus pacelt. bet tieshi delj viena egoista jaaciesh visiem iebrauceejiem, arii tiem godiigajiem kas straadaa. un tad jums buus – pareizi, kad visas valsts iedziivootaji buus sakuudiiti.neviens neskatiisies ka tu tas godiigais sraadaataajs – imigrants buus preteklis un viss. tikai taapeec ka imigrants.

Ine Ese piekrītu!!!!…bet to visu var izdarīt tiešām neaizskarot visus,kas šeit ir strādājuši,strādā par minimālo algu,garas stundas utt….. ir daudzi,kas strādā privātos uzņēmumos ,kuros VIETĒJIE BIZNESMEŅI izmanto mūsu darba rokas,nemaksājot nekādus nodokļus savai valstij,JO TAS VIŅIEM NAV IZDEVĪGI…un tāpēc kādam tagad nākas ciest, jo redz ”tu neesi stradājis”., TEV NEKAS NEPIENĀKAS ….Šis jautājums gan kaut kur izpaliek par darba devēja GODĪGU NODOKĻU maksāšanu,par algām aploksnēs utt..!!!!……

Inese Brese kaads te sakars ar rasistiem? mees esam sveshaa valstii un mums lai arii cik diivaini neliktos ir jaabuut pateiciigiem ka mums ir darbs un kad spejam atbalstiit kaut nedaudz savus tuvos lv…. taapeec speeju saprast arii uk jo te ir pietiekami vieglu celju mekleetaaji….

 Inese Brese hmmm nee miiljie domaaju ka tie kas straada jau vairaak kaa 3 gadus tos neaiztiks jo valstij ir jauznjemas atbildiiba par nodoklju maksaataajiem bet tie kas nestraada konkreetu darbu vai sezonas varbuut tos skars….

Egija Barkova Grrrr paklusēšu bet vispār nevienās zinās nedzirdēju Kameronu pieminam latviešus. Un runa bija, ka nebus pabalstu pirms nebus nostradajusi 4 gadus, nevis visu tagad atnems un tikai latviešiem.

John Dunskis Cameron kungs cenšas pacelt savus reitingus ar tādām tēmām, slēpjot lielākas sociālās problēmas.

Agnese Silina Kurā vietā bija minēts konkrēti par Latviešiem??

Inese Murinska Loti labi.. lai slinki sak stradat..

Sandis Duks Good luck to discriminate some of imigrants…

Toms Vītiņš Kuri tad īsti ir parazīti, briti, kas sēž uz saviem pabalstiem, jo vienkārši no dzimšanas ir strādāt nespējīgi, vai imigranti, kas vairākumā gadījumu tomēr brauc strādāt un, pirmkārt, uz kā nodokļu rēķina tādi pabalsti vispār ir iespējami, otrkārt, paši angļu uzņēmēji čīkst, ka bez imigrantiem viņi nebūtu spējīgi pastāvēt.

Nansija Lamzina Ai manu gimeni neskar.. Hi hi…
Tak ir teikts ka pabalstus nepieskirs tie kas nav uk nodziivojusi 4 gadus.. Un ja godiigi, sen bij laiks.

Ilze Iza Tāda dalīta sajūta. No vienas puses zinu britus, kas pat melo ārstu tribunālam, lai nestrādātu. Tad zinu, ka izmanto lēto iebraucēju darba spēku.
Bet man personīgi visnepatīkamākais ir, ka zinu ka ir cilvēki, kas atbrauc te dzīvot uz pabalstiem

Sanita San Pareizi – vispirms, lai iegulda kaut ko valstī pirms sāk prasīt kaut ko no viņas!!!

Juris Bērziņš Sanita , Jūs kaut ko esat dzirdējusi par statistikas rādītājiem saistībā ar to pašu migrantu ieguldījuma un patēriņa bilansi sociālaja budžetā ( tā ir stipri par labu valstij )? Varbūt Jums ir priekšstats par latviešu biznesu un radītajām darbavietām tiem pašiem iezemiešiem ? Tas ir priekšvēlēšanu populisms … Pretenzijas kā redzat ir tikai pret Eiropas migrantiem ar ko citi atšķiras no šiem ?

Sanita San Šito vienmēr jautāju angļiem – ar ko es kā migrants esmu slikts, ja strādāju šeit (maksāju nodokli), īrēju māju šeit, maksāju visus rēķinus šeit, auto ar UK reg plate (maksāju ceļa nodokli, tehnisko, apdrošināšanu), manis nopelnītā nauda netiek sūtīta prom uz Latviju radiem vai sūtītas paciņas. No šīs valsts 6 gadu laikā neesmu paprasījusi nevienu peniju, ja nu vienīgi retu ārsta apmeklējumu, par ko tāpat maksāju NIN. Bet atvaļinājumi – tie katra paša izvēle siltās zemes vai Latvija.
Un teikšu kā ir – man besī tie kas brauc ar ne UK reg plate un tie kas tā vietā, lai ietu uz darbu “ēd” manis nopelnīto.
Šeit es neaizvainoju nevienu kuriem tiešām pabalsti pienākas. Te runāju par наглость, lai gan tādi būs visur neatkarīgi no tautības vai valsts.

Oksana Grigorjeva Nu jaa.BET atkal nebutu godigi ja stradaa un nevar sanemt to ko sanem parejie,tad ta butu diskriminacija.Jo galu gala esmu brivs cilveks un varu pats izlemt kur dzivot,stradat utt.un kapec lai es tad nesanemtu to kas pienakas?

Anita Ayesha Ali Cik mes patriotiski izsakamies …ka tik kadam netiktu vairak .. katra individuala darisana prasit benefitus vai neprasit …

Gints Tamanis Čalis pirms vēlēšanām akcijas grib pacelt potenciālo vēlētāju vidū.

Dinia Silina Kamerons cenšas, lai viņu vietu neieņem UKIP, kuru popularitāte aug.

Ilona Suško Anita Ayesha Ali, runa nav par patriotismu , a par parazitiem kas brauc uz Uk labakas dzives meklejumos, a ta vieta lai stradatu: pieprasa pabalstus,taisa bernus un par darbu nemaz nedoma….

Anita Ayesha Ali Tam es piekritu … ka tomer stradat vaidzetu … bet ir tada nianse .kà, Kur pieprasijums , tur ari bus piedavajums …. no ta nekur neaizmuksi … (ja kinaa pidavas labu atalgojumu un socialos pabalstus .. busim gatavi kaut tarpus tur audzinat .) Jo musejiem deputatiem vispar “nekališit” ko un ka mums dzivot Lv … tapec cilveki dosies tur kur vini doma ka bus labak un daris to ta kaa to labak pieprot … busim realisti … nesapnosim ka rinki apkart mums ir godigums …tas sajos laikos ir reti sastopams …. bèdigi ….

Ilze Bule Ja nestrada neko nepieskir . Un ja cilveki strada maksa nodoklus , tad lai sanem to kas pienaakaas…

Ligita Ivsina Pareiz ir..es strādāju 50-60 h nedeeljaa lai atļautos super dziivi. Ja jaabuut prom no LV tad dziivoshu labi – taa esmu izleemusi . maxaaju Tax kas ar nav tas mazākais . Un neveelos redzeet ka maxaaju Tax par tiem kas brauc uz uk tikai lai benefitus pieprasītu . Ja grib UK darbu atrast katrs var.

Dace NavSvarigi Ja tu butu gudra, tad tu zinatu ka likuma nav nekur minets ka tev IR obligati jamaksa nodokli!!!

Ligita Ivsina Anglji jau taa neciesh iebraucejus , tapeec es labpraatiigi sekoju vieteejo likumiem un parādu latvieshus kaa kārtīgu strādīgu tautu kas maksaa nodokļus

Ritvars Stilve Piekrītu Kameronam. Es arī strādāju un maxāju nodokļus un nesaņemu nevienu un nekādu pabalstu jo ar algu pilnīgi pietiek lai dzīvotu,nevis existētu. Uzskatu ka tagad sabraukušie rumāņi lielākā daļa sēž uz pabalstiem un klaiņo pa ielām zagdami un skrāpēdami mašīnas ar atslēgām.Brrrr,dusmas.

Ritvars Stilve Pagaidām ierodoties UK var pretendēt uz Working Tax Credit un to arī saņemt BET ir jārēķinās ar to ka tas NAV pabalsts bet gan HMR&C kredīts kā pielikums pie algas kurš vēlāk BŪS JĀATDOT. Es arī uz šo triku iekritu un tagad katru mēnesi maksāju atpakaļ to ko valsts man ir aizdevusi kā kredītu(bet ne pabalstu) pirmajam laikam.

ABN_12

Publicēts laikrakstā ABN
2014. gada decembrī

Advertisements