TransferGo: decembrī sasniegts lielākais veikto starptautisko maksājumu no Apvienotās Karalistes uz Latviju darījumu skaits

Rīga, 15.01.2014.  Izmantojot starptautiskās naudas pārvedumu kompānijas TransferGo pakalpojumus, Apvienotajā Karalistē* dzīvojošie latviešu emigranti decembrī uz Latviju pārskaitījuši ~270 tūkst. eiro. Vidējā darījuma summa sastādījusi ~250 eiro. Latvijas iedzīvotāju decembrī uz Apvienoto Karalisti veikto pārskaitījumu summas bijušas vidēji 194 eiro.

„Decembrī veikto darījumu apjoms salīdzinoši ar iepriekšējo mēnesi pieaudzis 1,6 reizes, kopējā pārskaitījumu summa – vairāk kā 2,6 reizes. Tas nozīmē, ka klientu aktivitāte ir bijusi ļoti augsta”, atzīmē Daumantas Dvilinskas, TransferGo izpilddirektors.

Pēc uzņēmuma apkotajiem datiem, liels maksājumu skaits arī bijis uz Lietuvu – 2,5 tūkst. Apvienotajā Karalistē dzīvojošo lietuviešu emigrantu savām ģimenēm uz Lietuvu decembrī pārskaitījuši 1,43 milj. eiro. Vidējā summa šiem pārskaitījumiem bijusi 500 eiro.

Lai sniegtu Latvijas emigrantiem alternatīvu un ievērojami ekonomiskāku veidu naudas pārskaitījumiem uz mājām, kompānija TransferGo 2013. gada septembrī uzsāka sniegt starptautiskos naudas pārvedumu pakalpojumus no Apvienotās Karalistes uz Latviju, bet decembrī no Latvijas uz visām EEZ valstīm, kā arī no visām EEZ valstīm uz Latviju.

Četru mēnešu laikā uzņēmuma klientu portfelim pievienojušies 2190 emigranti no Latvijas, kopumā veicot pārskaitījumus uz Latviju aptuveni 629 tūkst. eiro vērtībā. Pēc kompānijas aplēsēm, izmantojot TransferGo sniegto pakalpojumu, viņu klienti ir ieekonomējuši ap 42 tūkst. eiro. Kopumā uzņēmuma pakalpojumus 2013. gadā izmantojuši vairāk kā 18 000 klientu, veicot pārskaitījumus 9,2 milj. eiro apmērā. Kompānijas pakalpojumus lielākoties izmanto ārvalstīs dzīvojošie studenti, strādājošie, kā arī uzņēmumi.

Uzņēmuma pārstāvji informē, ka tā potenciālo klientu lokā Apvienotajā Karalistē ir ~170 tūkst. latviešu, ~400 tūkst. lietuviešu, 1 miljons poļu, kas pastāvīgi dzīvo Lielbritānijā.

Kompānijas novembrī veiktajā aptaujā noskaidrots, ka vislielākais īpatsvars – 62,6% klientu – naudu mājup sūta vienu reizi mēnesī. 22,09% izmanto pakalpojumu divas reizes, savukārt, 6,59% – trīs un 4,84% – četras reizes mēnesī. Vairāk kā piecas reizes mēnesī naudu pārskaita 3,88% aptaujāto. 22,47% no aptaujātajiem Apvienotajā Karalistē dzīvo vieni, 34,21% dzīvo kopā ar vienu ģimenes locekli, 20,04% – ar diviem, 7,29% ar trīs, 8,10% – ar četriem ģimenes locekļiem. Vairāk kā pieci ģimenes locekļi AK atrodas 7,89%. No aptaujātajiem 517 respondentiem 10,52% bijuši latvieši, 78,14% lietuvieši un 8,45% – poļi. 2,89% tautību nav norādījuši.

 *- Latvija, Austrija, Beļģija, Kipra, Igaunija, Somija, Francija, Vācija, Grieķija, Īrija, Itālija, Lietuva, Luksemburga, Malta, Nīdelande, Polija, Portugāle, Slovākija, Slovēnija, Spānija, Apvienotā Karaliste.

Par TransferGo Ltd.

2012. gadā četru privātpersonu dibinātā kompānija TransferGo ir reģistrēta Apvienotajā Karalistē (AK) kā mazu maksājumu pakalpojumu sniedzējs, kura darbība pakārtota augstākajiem finanšu un personīgās informācijas drošības standartiem. Tās uzņēmējdarbību regulē AK Finanšu pakalpojumu iestāde (Financial Services Authority) un uzrauga AK Viņas Majestātes Ieņēmumu un muitas kontrole (HM Revenue & Customs). TransferGo padomē kā stratēģiskais konsultants darbojas ASV un finansu pasaulē plaši pazīstamais uzņēmējs Gregs Kidd, kas ir viens no Twitter un Square Inc investoriem. Kompānijas darbība uzsākta ar riska kapitāla fonda Practica Seed Capital KŪB atbalstu, izmantojot 2007.-2013. gada ekonomikas izaugsmes programmu, ko līdzfinansē Eiropas Reģionālās Attīstības Fonds (ERAF).

Lai veiktu naudas pārvedumu, personai ir jāreģistrējas https://transfergo.com/lv/how-it-works; jāuzrāda otras personas, kurai vēlas nosūtīt naudu Latvijā, dati un konta numurs; jāveic maksājums no personīgā konta Apvienotajā Karalistē (AK) uz TransferGo kontu AK. Tālāk uzņēmums no sava konta Latvijā pārskaita naudu uz norādītās personas kontu Latvijā,

rezultātā padarot šo darījumu par vietējo pārskaitijumu, un adresātam nauda ir pieejama savā kontā. Pakalpojums un klientu atbalsts tiek nodrošināts latviešu, krievu, angļu, lietuviešu un poļu valodās.

Vairāk informācijas: https://transfergo.com/lv/home

Advertisements