KLIENTU IEVERĪBAI, KAS CIETUŠI PLŪDU REZULTĀTĀ

wikipediaJa tikko piedzīvotie plūdi ir jūs materiāli ietekmējuši, jūs iespējams kvalificēsieties saņemt kādu palīdzību no pašvaldības (local council) vai Jobcentra. Lai atgrieztos atpakaļ savā ierastajā dzīvē, jūs iespējams varētu saņemt vienreizēju naudas pabalstu lai iegādātos būtiskākās – jums īpaši nepieciešamākās lietas (piemēram: gultu, sabojātu ledusskapi u.c.).

IESAKĀM: Sazināties ar vietējo padomi, vai Pilsoņu Konsultaciju Biroju (CAB), lai noskaidrotu, kāda palīdzība ir jums pieejama, un to, kā pieteikties uz to. Katrai pašvaldībai ir savas labklājības palīdzības shēmas, ieskaitot palīdzību, kas ir pieejama, avārijas vai katastrofas  gadījumos. Iespējams, ka jūs varētu saņemt vienreizēju pabalstu, iespējams pat jums vietējās labdarības varēs sniegt kādu no mēbelēm pa velti vai par simbolisku samaksu. PIEMĒRAM: Mūsu pilsētā ir tāds ”Furniture Recycling Project ” – projekts, kas maznodrošinātajām personām, jeb nelaimes gadījumos kā tikko piedzīvotie plūdi, palīdz iegādāties lietotas, bet ļoti labas mēbeles.

Ja jūs esat patreiz uz kādu no tālāk minētajiem pabalstiem, kas pazīstami ar nosaukumiem: Income Support, income-based Jobseeker’s Allowance (JSA), income-related Employment and Support Allowance (ESA) vai Pension Credit (PC), iespējams jūs varat arī caur šo pabalstu kvalificēties uz iespējamo palīdzību, lai aizstātu nepieciešamās lietas, kas tikušas izpostītas plūdu rezultātā.

http://www.adviceguide.org.uk/england/benefits_e/benefits_help_if_on_a_low_income_ew/help_for_people_on_a_low_income_-_the_social_fund_and_other_welfare_schemes.htm

APDROŠINĀŠANA: Iespējams jūsu apdrosināšana pat sedz visus jūsu zaudējumus, par to pārliecinieties, sazinoties ar savu apdrošināšanas sniedzēju. Vairak informācijas par to

http://www.environment-agency.gov.uk/

un

https://www.abi.org.uk/News/News-updates/2013/12/Tidal-surges-and-storms-in-the-UK-latest-ABI-advice

PAR REMONTU jūsu mājās, ja esat cietuši plūdu rezultatā, pārliecinieties savā īres līgumā, kurš ir atbildīgs par šāda tipa remontu. JA ĪRĒJAT savu apdzīvojamo platību, lielako tiesu parasti par remontu ir atbildīgs pats mājas īpašnieks vai aģentūra. Neraizējaties, ka apgrūtināsiet savu mājas saimnieku un nekautrējaties lūgt saimniekam remontu, jo mājas īpašnieka apdrosināšana viņam palīdzēs segt izdevumus. Šo ieteikumu es veltu tiem lāga tautiešiem, kas nereti atsakās ”traucēt” majas īpašnieku. Lietderīgi ir zināt, ka ja mājās ir kādas problēmas un jūs par to neinformējat  saimnieku, vēlak jums pat varētu būt problēmas atgūt savu depozītu vai pat nāktos segt zaudējumus no savas kabatas, ja saimnieks spētu pierādīt, ka viņš nav bijis par problēmu lietas kursā.   JA ESAT MĀJAS ĪPŠNIKEKS, tad jums visticamāk ir apdrošināšana. Šajā gadījumā jums jāsazinās ar savu apdrošināšanas sniedzēju, un jūsu zaudējumi tiks segti, pēc līguma atrunātā apjoma un kārtības.  Vairāk infomācijas par to

http://england.shelter.org.uk/get_advice/repairs_and_bad_conditions/home_safety/flooding

Un visbeidzot, ja jūs nespējat tikt ar savām problēmām galā, uzmeklējiet savu tuvāko Citizen Advice  CAB, kur jums palīdzēs par velti.

http://www.citizensadvice.org.uk/index/getadvice

Ja neesat tikuši galā un nespējat paši problēmas atrisināt, laipni lūgti zvaniet mums, jo mēs esam šeit, lai jums palīdzētu.

 VIZĪTI PIETEIKT: Zvaniet uz 07850 661815

vai rakstiet uz faq.lv@consultant.com

Foto: en.wikipedia.org

Advertisements