Eksperta viedoklis: Tautieši Lielbritānijā cieš pašu nezināšanas dēļ

Konsultāciju birojs FAQ&Support, kas sniedz juridiska rakstura un tulkošanas pakalpojumus Lielbritānijā mītošajiem tautiešiem atzīst, ka visbiežāk tautieši Lielbritānijā cieš dēļ dažāda veida mazākiem vai lielākiem pārkāpumiem tieši nezinādami valodu un neizprotot vietējo likumdošanu, portālam baltic-ireland.ie pastāstīja konsultante Ilze Bērziņa.
BI_baneris_NEW
Veicot konsultāciju biroja FAQ&Support statistikas pārskatu, kuros jautājumos visbiežāk cilvēki griežas pēc palīdzības, tiek izdarīts secinājums, ka pirmais un visaktuālākais jautājums ir dažāda veida dokumentu/veidlapu aizpildīšana. Valodas nezināšanas dēļ, cilvēki nespēj saņemt visu nepieciešamo atbalstu, ko šī valsts spētu viņiem sniegt. Tāpat bieži, ja dokumentu ir aizpildījis kāds draugs, paziņa vai saucamie “konsultanti”, par kuriem Apvienotajā Karalistē (AK) uzdodas ne mazums. Tie ir “konsultanti”, kuri vairāk vai mazāk ir apguvuši valodu un solās, ka visu pārzina, bet rezultātā cilvēki nesasniedz vēlamo iznākumu, jo netiek atrunātas visas kvalifikācijas. Tādās reizēs cilvēkiem ir nepieciešams speciālistu atbalsts, kas palīdz risināt izveidojušās situācijas. Kā viens no sāpīgākajiem jautājumiem jāmin, ka cilvēki neapdomīgi strīda brīžos palīgā sauc britu policiju.

Konsultāciju birojs FAQ&Supportvadītāja Laima Brencs stāsta: «Arī valodas un likumu nezināšanas dēļ cilvēki izdara lēmumus un rīkojas, kā to darītu Latvijā, piemēram, ģimenes strīdu gadījumos zvana policijai, lai pabaidītu, «pārmācītu» savu otru pusi, rezultātā – kultūras atšķirību un likumu neizpratnes dēļ tiek izšķirtas ģimenes, partneris apcietināts, bērnus pat mēdz sociālie dienesti ievietot audžu ģimenēs, uz laiku, kamēr tiek veikta izmeklēšana, ģimenei ir liegums satikties un ir gadījumi, kad cilvēkam nākas atteikties no savas nākotnes karjeras sodāmības dēļ. Reizēm neizdodas arī pārliecināt ne policiju, ne sociālos dienestus par neinformētas izvēles izdarīšanu un kļūdu, kura nekad nebūtu izdarīta, ja cilvēkiem būtu bijušas zināmas iespējamās sekas. Un rezultātā abām pusēm nākas izciest sodus, kādi paredzēti Anglijas likumdošanā. Tādās reizēs žēl ir noskatīties, ka bez tā visa pilnīgi varēja iztikt.»

LASĪT: ŠEIT

Advertisements