DAŽI PADOMI KĀ NEPĀRTĒRĒTIES ZIEMASSVĒTKU LAIKĀ UN NEIEKĻŪT PARĀDOS.

Ir jau IR vilinoši tērēt vairāk, nekā mēs varam atļauties Ziemassvētkos. DAŽI PADOMI KĀ NEPĀRTĒRĒTIES UN NEIEKĻŪT PARĀDOS. 

Ir visiem zināma lieta: Ziemīši ir dāvināšanas laiks. Par dvēselisku dāvināšanu un sirsnīgām lietām šajā lapā nerunāšu, tās ies zem cita virsraksta. Šeit runāšu par iepirkumu tendencēm Anglijā KO ESMU SALIKSI PĻĀPĪGĀ APCERĒJUMĀ BALSTOTIES UZ 6 GADU KLIENTU RISINĀTAJĀM PROBLĒMĀM un atsauce uz šī rīta epastā ienakušo CAB salikto ieteikumu listi.

 http://www.yorkcab.org.uk/12%20small%20changes%20for%20a%20Festive%20Christmas.pdf

Image

Ziemassvētki ir laiks, kad jūs ejat uz veikaliem, iepērkaties internetā un pērkat visu kas ir KAD TIK IR. Es pati katru gadu sevi pieķeru pie «rokas»: ieeju veikalā un laipnā pardevēja metas klāt «how can I help you» un es tiešām zinu, ka es PATI NEZINU ko man vajag. Esmu atnākusi uz veikalu neiespējamājā misijā gadrīz kā senajā «aizej tur, nezin kur, atnes to – nezin ko».

Jūs ziniet CIK dāvanas jums būs vajadzīgas un protams ķeraties pie iegādes, jo vairak jo labāk, jo tagad jūs esat Anglijā, tagad Jums ir labs darbs un tagad varat atļauties vairāk …. CERU KA MAN TAISNĪBA

 Šeit salikšu kopā dažus domu graudus, varbūt jums noder kādas idejas:

 • Vienojaties SAVĀ STARPĀ , tai vietā lai pasniegtu dāvanas, jūs piemēram varētu uzdāvināt pašdarinātu dāvanu karti«mazgāšu traukus visu nakošo mēnesi» vai «pasniegšu kafiju gultā visu atlikušo gadu»
 • Ja jūs pērkat dāvanas , vienojaties savstarpēji, cik daudz jūs tērēsiet viens uz otru.
 • Apmainieties savā starpā ar «wish list» – vēlmju sarakstu. Tas ir visdrošākais, kad jūs nenopirksiet ko tādu, kas nav vajadzīgs. Ne mazums redzētas ebay akcijas ar «unwanted xmas gift»
 • Ļoti iels ietaupījums varētu būt uz «Boxing Day Sales» un visām pēc-ziemīšu akcijām. Dāvanā pie kā lēta un noderīga pievienojiet «dāvanu karti». Ņemiet vērā ka pēc svētkiem visas preces būs uz 50% – 90% nocenotas. Aptveriet, cik daudz vairak par to pašu naudu jūs būtu varējis iepirkties? Protams mazam bērniņam šāda dāvana laikam nebūs piemērota.
 • Bērniem paprasiet lai sastāda savas velmju vēstules Salavecītim, un lai pašu galveno dāvanu izceļ, tādi varēsiet izvērtēt savas prioritātes dāvanu iegādē.
 • Izlemjiet, cik daudz jūs varat atļauties tērēt un pieturaties pie šī budžeta.
 • Sastādiet sarakstu, ko pirksiet un staigājot pa veikaliem, atgādiniet sev, ka šogad nekritīsiet kardinajumā ieraugot nocenotas preces. Piemēram ielieciet sev maciņā jauku atgādinājum karti «vai man tiešām šo vajadzēja!?». Mums pašiem ir savs personīgais joks par, «paskat kas par atlaidi» iedomājies cik ietaupīsim !? A: «Jā un iedomājies cik mēs ietaupīsim, ja mēs to atstāsim tepat plauktā?!» 😀
 • Internetā iepērkoties, izmantojiet preču salīdzināšanas vietnes kā http://www.megashopbot.com/ lai izvairītos no parmaksām.
 • Ā, jā, tikai tāpēc, ka tuvojas Ziemassvētki , neaizmirstiet samaksāt citus svarīgus rēķinus – īri vai elektrības bilus u.c. Nekur šie rēķini nepazudīs, nāksies samaksāt agrāk vai vēlāk tikuntā.
 • Ja jūs tomēr plānojat izmantot overdraftu, pakonsultējaties ar savu banku iepriekš. Visiem zināms, ka šis ir laiks, kad cilvēki mēdz aizņemties naudas. Tādēļ vienojaties jau iepriekš uz visizdevīgākajiem noteikumiem. Pēc svētkiem var būt PAR VĒLU, jo būsiet neapdomīgi jau parakstījusies uz sev nezināmiem procentiem.
 • Ja jūs esat aizņēmies, esat organizēts – pārliecinieties par to ka, jūs maksājat minimālo atpakaļ un laikā, lai izvairītos no turpmākām pārmaksām.
 • Centieties norēķināties par pirkumiem skaidrā naudā vai debetkarti , un nepaļaujieties piedāvājumiem kuri sola pirkt tagad, maksāt vēlāk, vai kop vēl «izdevīgu» Piedāvājums «vēlāk» ir kārdinošs bet laika gaitā mēdz aizmirsties un procenti uzaug pašam nemanot.
 • Kredītus ņemot VIENMĒR IZLASIET sīko druku, lai zināt , cik daudz jums būs jāmaksā kopumā. Pārliecinieties, ka jūs varat atļauties ikmēneša maksājumus pirms līguma parakstīšanas.
 • Ja tomēr jūs gatavojaties izmantot kredītkarti iepērkoties, izmantot bezprocentu periodus vai atlaides .
 • Sastādiet budžetu saviem tēriņiem un regulāri sekojiet tam.
 • Der ieviest dienasgrāmatu un sastādīto budžetu ierakstīt tur, lai ziniet, kurā datumā ir jābūt pietiekoši naudai iekšā jūsu kontā, lai izvairītos no bankas soda naudām.
 • Iegādājoties preci, pārliecinieties par pagarinātajām garantiju izmaksām, jo reizēm tomēr garantijas ir lētākas par remontu.
 • Preces pērkat no atpazītiem tirgotājiem – lai vēlak nav jānožēlo, ka viltojums vai pat neroša – bīstama prece. Paskataties «Fake Britain» sērijas, kā viens otrs viltojums beidzas pat nāvējošām sekām.
 • Pēc tam, kad Ziemassvētki būs jau aiz muguras, pārlūkojiet, ko jūs varētu darīt savādāk nākamgad. Sākt jau iekrāt Ziemassvētkiem visa gada garumā, piemēram: iekļaujot Ziemassvētku ietaupījumus jūsu ikmēneša budžetā , ja varat atļauties. Bieži darba vietas piedāvā «Ziemīšu fondu», kad visu gadu jums no algas atvelk pa 5cītim vai cik paši piekrītat, tādi pat nejutīsiet ka naudiņa iekrājas.
 • Vēl ir labs variants: CREDIT UNION ,http://www.moneysavingexpert.com/banking/credit-unions ,
 • Ar Credit Union ir visizdevīgākie noteikumi gan aizņemoties, gan ietaupot. Tas ir tik izdevīgi un droši, ka pat lielākā labdarības organizācija Anglijā (CAB) to iesaka. http://www.adviceguide.org.uk/england/debt_e/debt_savings_e/debt_ways_to_save_e/ews_saving_with_a_credit_union.htm

Gudri jau es te visu sarunāju. Tagad pašai tik jāķeras klāt realizēt savus padomus 😀

Au, ja aizmirsu, redzēju jau šo atgādinājumu

Here’s a news flash: there’s no
law that says you have to send
Christmas cards every year. With
email, and other online options,
you can lift this burden from
your budget. If you still would
rather send Christmas cards
deliver them personally or write
them early and send them by
2nd class post.

neesot tāda likuma, kas saka, ka Ziemas svētku kartiņas ir jāsūta pa pastu katru gadu :D. Tādi jūs varat izsvītrot šo tēriņu pilnībā no jūsu budžeta. Ja jūs tomēr to gribat izdarīt, jūs varat šīs kartiņas vai nu atdot personīgi, vai izsūtīt jau laicīgi tagad ar 2nd class pastmaru, lai lētāk.

Noderīgi linki un kontakti

http://www.stepchange.org

Tel: 0800 138 1111 

http://www.nationaldebtline.org.uk

Tel: 0808 808 4000 

http://www.moneyadviceservice.org.uk

Tel: 0300 500 5000 

Citizens Advice consumer helpline

Tel: 0845 404 0506

Advertisements