No decembra sākušies elastīgāki naudas pārskaitījumi no Apvienotās Karalistes uz Latviju

Starptautisko naudas pārvedumu kompānija TransferGo saņēmusi licenci, kas turpmāk tai ļauj nodrošināt naudas pārskaitījumu pakalpojumus starp visām Eiropas Ekonomiskās zonas (EEZ) valstīm. Līdz ar to arī Latvijas iedzīvotājiem tiek nodrošināta iespēja ne tikai veikt naudas pārskaitījumus saviem draugiem un ģimenes locekļiem gandrīz visu EEZ valstu* ietvaros, bet arī veikt tos no šīm EEZ valstīm uz Latviju. Licenci izsniegusi Apievienotās Karalistes Finanšu pakalpojumu iestāde (FCA), kas, regulē finanšu uzņēmumus, kas sniedz pakalpojumus patērētājiem un uztur integritāti Lielbritānijas finanšu tirgos.

„Sniegtie naudas pārvedumu pakalpojumi pašlaik ļauj nosūtīt un saņemt naudas līdzekļus 21 valsts ietvaros. Klientu interesēs plānojam arī tuvākajā laikā paplašināties, nākamā gada sākumā piedāvājot pakalpojumu ar Āziju, ASV, Indiju un Latīņameriku. Mēs redzam, ka pakalpojums Latvijas iedzīvotāju vidū jau guvis atzinību kā vienu faktoriem pakalpojuma izmantošanā minot zemo pārskaitījumu maksu, kas ļauj tiem regulāri sūtīt naudu mājup pat nelielās summās, jo salīdzinot ar bankām šis pakalpojums ir ievērojami ekonomiskāks.

Tuvojas Ziemassvētki un naudas pārskaitījumi kļūst vēl aktuālāki. Pēc mūsu veiktās aptaujas datiem**, 73% no mūsu klientiem ir atzīmējuši, ka plāno tuviniekiem sūtīt naudu dāvanām. Šobrīd, pateicoties iespējai sūtīt pārskaitījumus 21 valstu ietvaros, vēl vairāk cilvēku Eiropā varēs ietaupīt uz naudas pārvedumiem saviem radiem un draugiem,” atzīmē Tomas Snitka, TransferGo biznesa attīstības vadītājs.

Uzņēmuma pārstāvji norāda, ka tā potenciālo klientu lokā Apvienotajā Karalistē ir ~170 tūkst. latviešu, ~400 tūkst. lietuviešu, 1 miljons poļu, kas pastāvīgi dzīvo Lielbritānijā. Uzsākot naudas pārskaitījumus no Latvijas uz citām EEZ valstīm, līdz 2014. gada beigām viņi plāno iegūt tirgus daļu 15% apmērā no visiem pārskaitījumiem no Latvijas uz EEZ.

Lai sniegtu Latvijas emigrantiem alternatīvu un ievērojami ekonomiskāku veidu naudas pārskaitījumiem uz mājām, kompānija TransferGo šā gada septembrī uzsāka sniegt starptautiskos naudas pārvedumu pakalpojumus no Apvienotās Karalistes uz Latviju.  Divu mēnešu laikā uzņēmuma klientu portfelim pievienojušies 1008 aktīvi klienti kopumā veicot pārskaitījumus uz Latviju aptuveni 300 000 mārciņu vērtībā. Pēc kompānijas aplēsēm, izmantojot TransferGo sniegto pakalpojumu, viņu klienti ir ieekonomējuši ap 20 000 mārciņu. Kopumā uzņēmuma pakalpojumus 2013. gadā izmantojuši vairāk kā 15 000 klientu, veicot pārskaitījumus 4,7 miljonu eiro apmērā. Kompānijas pakalpojumus lielākoties izmanto ārvalstīs dzīvojošie studenti, strādājošie, kā arī uzņēmumi.

  •  Latvija, Austrija, Beļģija, Kipra, Igaunija, Somija, Francija, Vācija, Grieķija, Īrija, Itālija, Lietuva, Luksemburga, Malta, Nīdelande, Polija, Portugāle, Slovākija, Slovēnija, Spānija, Apvienotā Karaliste.
  • No 4.-10. novembrim TransferGo veica aptauju ar mērķi noskaidrot savu klientu portretu un veikto pārskaitījumu mērķus. Kopumā mājas lapā veiktajā aptaujā piedalījās 517 respondentu no kuriem 10% bija Apvienotajā Karalistē (AK) dzīvojošie latvieši.

Sagatavoja: Rasa Saliņa

Foto: www.freedigitalphotos.net

Advertisements