PAPILDINĀTS!!! Diena.lv: Dombrovskis atkāpjas no amata

Tikko mazais šoks man pašai no Dienas.lv paziņojuma. Es saprotu, ka kādam atbildība bija jāuzņemas par zīmogu un parakstu likšanu, bet vai šis ir īstais, to laiks rādīs!!!
Katrā gadījumā visu cieņu Ministru Prezidenta kungam! 
Laima 
Diena.lv ziņo:
 Ministru prezidents Valdis Dombrovskis trešdien, 27.novembrī, pēc tikšanās ar Valsts prezidentu Andri Bērziņu paziņoja par atkāpšanos no amata saistībā ar Zolitūdes traģēdiju.

Premjers sacīja, ka atkāpjas no amata, ņemot vērā Zolitūdes traģēdiju un to, ka valstī nepieciešama valdība, kas spēj risināt pašreizējo situāciju.

Plkst.16 sasaukta premjera preses konference.

Savukārt Valsts prezidents Andris Bērziņš 4.decembrī sasaucis Nacionālās drošības padomes sēdi, kurā tiks runāts par Zolitūdes traģēdiju.

Tikšanās ilga aptuveni pussotru stundu. Noprotams, ka Valsts prezidents aicinājis premjeru uzņemties politisko atbildību par traģēdiju. “Es aicinu visus, kas skatās nākotnē izvērtēt savu atbildību un attiecīgi rīkoties,” teica Bērziņš.

“Ņemot vērā Zolitūdes traģēdiju un visus ar to saistītos apstākļus, ņemot vērā, ka patlaban ir nepieciešama valdība, kas bauda skaidru Saeimas vairākuma atbalstu, kas spēj risināt to situāciju, kas ir izveidojusies valstī, paziņoju par savu atkāpšanos no Ministru prezidenta amata, uzņemoties politisko atbildību par Zolitūdes traģēdiju,” skaidroja Dombrovskis.

Premjers pateicās iedzīvotājiem par atbalstu, kas saņemts ekonomiskās krīzes pārvarēšanas laikā, kā arī atvainojās par lietām, kas nav izdevušās. “Uzskatu, ka tiešām pašreiz ir vajadzīga jauna valdība, kurai ir vajadzīgs Saeimas vairākuma atbalsts un kura ar jaunu uzticības mandātu spēj risināt pašreiz valstī esošās problēmas.”

Avots:  Diena.lv

Foto: Ekrānšāviņš no Diena.lv

Dombrovskis: Latvijai vajadzīga jauna valdība ar jaunu uzticības kredītu; es to nevadīšu

Latvijā vajadzīga jauna valdība, kuru veidotu plaša labēji centrisko partiju koalīcija, trešdien žurnālistiem pēc paziņošanas par demisiju sacīja premjerministrs Valdis Dombrovskis (Vienotība). Vienlaikus demisionējušais valdības vadītājs uzsvēra, ka pat ja Valsts prezidents Andris Bērziņš aicinās viņu atkārtoti veidot valdību, viņš to nedarīs.

Dombrovskis sacīja, ka jau kopš Zolitūdes traģēdijas daudz domājis par morālo un politisko atbildību, un tieši šīs dienas tikšanās laikā ar prezidentu pieņēmis lēmumu atkāpties no amata. Par lēmumu prezidents jau informēts arī rakstiski. Taču tehniski valdība pastāvēs līdz jaunās izveidošanai un viņš to vadīs kā Ministru prezidenta pienākumu izpildītājs.

Premjers uzsvēra, ka nav gatavs sēsties vēlreiz valdības vadītāja krēslā, uzreiz pēc tam, kad, uzņemoties atbildību, atkāpies no amata. Dombrovskis vēl nevarēja minēt konkrētus plānus, bilstot, ka, visticamāk, kļūs par parlamenta deputātu. “Jā, visticamāk, atgriezīšos Saeimā kā deputāts.”

Valdība tehniski darbu turpinās, taču sēru dēļ politiskās konsultācijas par jaunas izveidošanu tiks sāktas jaunnedēļ.

Advertisements