Iestādes un tīmekļa vietnes, kur meklēt un saņemt bezmaksas palīdzību, ja esi nonācis izmisumā

Pilsoņu konsultāciju birojs
«Citizens Advice Bureau» – Pilsoņu konsultāciju birojs ir iestāde, kurā ikviens var saņemt konfidenciālas bezmaksas konsultācijas un padomus par savām likumiskajām tiesībām un pienākumiem visdažādākajās situācijās. Ja biroja darbinieki nespēs sniegt palīdzību kādā noteiktā jautājumā, viņi palīdzēs atrast iestādi, kas ir kompetenta attiecīgo problēmu risināšanā.
Apmeklējot «Citizens Advice» mājas lapu (skat. augstāk norādīto adresi), tās augšējā labajā stūrī redzēsiet norādi «Find your local bureau» (no angļu val. «uzmeklē savu tuvāko biroju»). Ievadiet savas pilsētas nosaukumu vai pasta indeksu, un jums tiks uzrādītas tuvumā esošo Pilsoņu konsultāciju biroju adreses un tālruņa numuri.
Advokāta pakalpojumi
legaladviserfinder.justice.gov.uk
Šajā vietnē pieejami advokāta pakalpojumi konkrētās jomās (darba attiecības, ģimene, veselība, imigrācija, sociālie pabalsti, parādi, utt.), tādēļ jau meklējot varat izvēlēties sev nepieciešmo tiesību jomu.
Bezmaksas juridiskās konsultācijas var saņemt arī zvanot uz numuru 0845 345 4 345, un advokāts jums atzvanīs pats.
Jebkurš, kas ir kvalificējies «Tax Credits» vai kādiem no maznodrošināto pabalstiem, šo advokātu pakalpojumus var saņemt bez maksas. Viss, kas jums būs vajadzīgs – nepieciešamības gadījumā demonstrēt jūsu patiesos ienākumus.
Sociālo pabalstu kalkulators
Pēc kalkulācijas pabeigšanas jums tiks uzrādītas adreses un interneta saites, kur doties un kā iesniegt visu, kam kvalificējaties
Palīdzība bezpajumtniekiem
england.shelter.org.uk
Ir svarīgi zināt, ka nevienam nav tiesību jūs izlikt no dzīvojamās platības bez iepriekšēja rakstiska brīdinājuma un tiesas lēmuma – tas ir ar kriminālatbildību sodāms likuma pārkāpums. Bez tiesas lēmuma savu mītni jums nekādā ziņā nav jāpamet. Savukārt, ja likumu nezinot, pats piekrītat apdzīvojamo platību pamest, likums nosaka, ka tādā gadījumā šādu izvēli esat izdarījis patvaļīgi (made yourself intentionally homeless).
Gadījumā, ja tomēr esat palicis bez pajumtes, uzmeklējiet sev tuvāko bezpajumtnieku patversmi (angl. «shelter»).
Saņemt palīdzību var arī, zvanot pa tālruni 0808 800 4444, no plkst.8 rītā līdz 20, septiņas dienas nedēļā.
Zvani ir bezmaksas no Apvienotās Karalistes fiksētajiem tālruņiem (mājas telefoniem) un lielākajiem mobilo tālruņu tīkliem (Virgin, Orange, 3, T-mobile, Vodafone un O2).
  • Arī policija un jūsu vietējā padome (council) ir atbildīga par bez pajumtes palikušajiem.
  • Tomēr iesakām par pajumtes zaudēšanu ziņot Latvijas vēstniecībai Londonā.
  • Arī LSC advokāts spēs jums asistēt šajā situācijā legaladviserfinder.justice.gov.uk
Pēc palīdzības ir vērts vērsties arī jums tuvumā esošajā baznīcā vai klosterī. Ir bijuši gadījumi, kad nav neviena, kas palīdz, jo cilvēks ir bez pases, national insurance numura, pajumtes, taču baznīcā viņu pabaroja, izguldīja un nopirka biļeti atpakaļceļam uz mājām.
Gadījumos, kad valodas barjera liedz iespēju palīdzību uzmeklēt pašiem, zvaniet uz Latvijas vēstniecību, kur jums ieteiks, kur vērsties tālāk.
Sagatavoja: Laima Brencs, FAQ & Support
Advertisements