Pasniegtas ABN balvas Lielbritānijas uzņēmīgākajiem latviešiem

ABN. Sestdien, 17.martā pasniegtas ABN Nominācijas balvas Lielbritānijas uzņēmīgākajiem latviešiem deviņās kategorijās. Balvu pasniegšanas ceremonija norisinās otro gadu, šogad to uzņēma pērn labākās organizācijas godu guvusī Mansfīldas latviešu biedrība. ABN Nominācijas pasākumu vadīja latviešu radio personība Andris Freidenfelds un Anglo Baltic News ABN Ltd mediju grupas īpašniece Dace Gaile. Apmeklētāju bija daudz, zāli pilnībā piepildīja vakartērpos tērpušies Nominācijas viesi, balvu saņēmēji, viņu atbalstītāji, mūziķi, mākslinieki un skatītāji. Pasākumu ar savu klātbūtni pagodināja Mārtiņš Kreituss – Latvijas vēstniecības Lielbritānijā  1.sekretārs, Mark Perryman – galvenais sponsors un atbalstītājs,  Moneygram Apvienotas Karalistes reģionālais direktors, Guntis Rubīns no Latvijas Investīciju aģentūras Lielbritānijas nodaļas, Kārlis Šadurskis, Eiropas Parlamenta deputāts, Ojārs Jurčs, NP Foods Eksporta pārdošanas pārstāvis. Viesu vidū bija arī populārā latviešu dziedātāja Marija Naumova ar vīru Raiti Bullīti , kuri bija ieradušies speciāli no Parīzes. Uz pasākumu bija ieradušies arī pārstāvji no Latvijas preses.

Nomināciju „Labākā uzņēmēja” saņēma skaistumkopšanas skolas īpašniece Margarita Beļska. Uzņēmēja pirms pieciem gadiem atvēra skaistumkopšanas skolu Londonā „Margarita Belska Nail School”. Skolā ik gadu apmāca 300-500 jaunus manikīra meistarus un tā atzīta par vienu no piecām labākajām skaistumkopšanas skolām Lielbritānijā, vai tā ieguvusi labākās skolas statusu, noskaidrosies maijā. Margarita Beļska ir strādājusi ar tādu slavenību kā Šeronu Stounu filmas „Pamatinstinkts 2” uzņemšanas laikā Londonā. Margarita izpelnījās arī uzņēmuma OZO.tv simpātijas un saņēma speciālbalvu – bezmaksas Latvijas TV pieslēgumu.

Nomināciju „Labākā biznesa ideja” saņēma uzņēmējs Māris Krasovskis, kurš pirms gada izveidoja savu transporta uzņēmumu Lielbritānijā „Maris K Transport”. Māris saņēma arī speciālbalvu no Levenes advokātu biroja un bez maksas konsultāciju no Latvijas Investīciju un attīstības aģentūras Lielbritānijā.

Nomināciju „Uzņēmīgākā latviete” saņēma Laima Brencs, kura strādā Lielbritānijas juridisko konsultāciju birojā Citizens Advice Bireau Spaldingā. Savas prakses laikā viņa sniegusi atbalstu tūkstošiem latviešu, kuri nonākuši neapskaužamā situācijā.

Nomināciju „Aktīvākais latvietis” saņēma Ziedonis Barbaks par pasākumu organizēšanu Bostonas pilsētā, kur viņš organizējis koncertus un pērnā gada Līgo pasākumu.

Nomināciju „Labākais sportists” saņēma Kaspars Gorkšs, kurš ar izciliem panākumiem spēlē Redingas futbola klubā, Anglijā.

Nomināciju „Labākais students” saņēma Mārtiņš Brūveris.

Nomināciju „Labākā latviešu organizācija” saņēma Mančestras latviešu biedrība, kas rudenī atvērusi arī savu nedēļas nogaļu latviešu skoliņu. Tajā mācās 60 bērni no latviešu ģimenēm.

Nomināciju „Labākais pasākums” saņēma „Dziesma visām paaudzēm”, ko organizēja Mansfīldas latviešu biedrība, tas vadītāji ir Helmuts un Liene Feldmaņi.

Nomināciju „Populārākais zīmols” saņēma uzņēmums Milda, šī zīmola preces ir vispieprasītākās Anglijas latviešu vidū.

Visi nomināciju ieguvēji saņēma ne tikai ABN balvu, bet arī plašu dāvanu klāstu no pasākuma atbalstītājiem: Naudas pārvedumu kompānijas „Moneygram” piknika grozu pilnā komplektācijā, Austrumeiropiešu pārtikas bāzes „Monolith” sagatavotu Latvijas produktiem pildītu pārtikas grozu, Bauskas alu, A/S Laimas saldumus, Lykemobile dāvaniņas.

Pasākuma viesus priecēja dažādi latviešu mākslinieki: mūzikas grupa, kas viesojās no Latvijas „Labvēlīgais Tips”, jaunizveidotā latviešu grupa Anglijā „Albert Road”, dziedātāja Zaiga Tapiņa, neona šovs ar Sergeju Ņikitinu, Mansfīldas latviešu  koris, Mansfīldas bērnu skoliņas “Varavīksne”  mazo un lielo bērnu ansambļi, pagājušā gada Anglijas latviešu dziedāšanas konkursa „Dziesma visām paaudzēm laureāte Liene Stepkāne, DJ Juris Neretnieks un Jānis Balodis.

ABN Nominantus izvirza laikraksta un portāla Anglo Baltic News lasītāji, kuri iesūta savas idejas redakcijai. Ar katru gadu šis pasākums kļūst vērienīgāks, pulcējot veiksmīgākos uzņēmējus. Pasākuma idejas autore Anglo Baltic News mediju grupas īpašniece Dace Gaile uzsver, ka pasākuma mērķis ir atbalstīt savējos un apbalvot latviešus par viņu sasniegumiem. „Izsities svešā valstī ir ļoti grūti un ikviens kas paveicis ko vairāk, ir pelnījis atzinību. Man ir patiess prieks un gods apbalvot ikvienu, kurš šogad saņēma mūsu nominācijas. Jāatzīst, ka esmu lepna ar latviešu panākumiem Lielbritānijā. Man ir liels prieks ne tikai par uzņēmējiem, bet arī par mūsu organizācijām. Latviešu dzīve Lielbritānijā kļūst arvien krāsaināka un piepildītāka pateicoties šiem uzņēmīgajiem cilvēkiem”.

Labākā uzņēmēja: Margarita Beļska, Margarita Belska Nail School

Labākā biznesa ideja: Māris Krasovskis, Maris K Transport

Uzņēmīgākā latviete: Laima Brencs, Citizens Advice Bireau, konsultante

Aktīvākais latvietis: Ziedonis Barbaks, pasākumu organizētājs, Bostona

Labākais sportists: Kaspars Gorkšs, Reading Football club futbolists

Labākais students: Mārtiņš Brūveris

Labākā latviešu organizācija: Mančestras latviešu biedrība, vadītāja Dzidra Noor

Labākais pasākums: Dziesma visām paaudzēm, Mansfīldas latviešu biedrība

Populārākais Latvijas zīmols Lielbritānijā: Milda

Foto: Anglo Baltic News

Advertisements